Classicin junioreiden päättäjäisiä vietettiin eilen Lempäälän Ideaparkissa. Päättäjäisissä muistettiin Classicin Säbäliigalaisia ja nuorempien ikäkausijunnuja ( H-E-ikäisiä) kausimitaleilla ja D – A- junioreista palkittiin kehittynein pelaaja, joukkuepelaaja ja talentpelaaja. Classicin yhteistyökumppani Stadium halusi muistaa myös SM-sarjan joukkueista yhtä pelaajaa Stadium-stipendillä. Tilaisuudessa palkittiin myös vuoden tyttö- ja poikajuniori ja miesten ja naisten liigajoukkueiden kauden parhaat.

Tässä kaikki tilaisuudessa palkitut:

Kehittyneimmät pelaajat kaudella 2018-2019

D2/06- pojat sininen: Kehittynein= Juuso Puustinen

D2/06- pojat valkoinen: Kehittynein= Mikko Mertajoki

D2/06- pojat punainen: Kehittynein= Otto Sippola

D1/ 05- pojat: Kehittynein= Reemus Ojanen

D-tytöt: Kehittynein= Laura Katajisto

C2/ 04-05 – pojat: Kehittynein = Ville Rantanen

C2/ 04-pojat: Kehittynein = Matti Sorja

C-tytöt: Kehittynein = Ronja Gröhn

C1/ 03-pojat: Kehittynein = Elias Laine

B-tytöt: Kehittynein = Siiri Syrjänen

B-pojat: Kehittynein = Otso Auvinen

A-tytöt: Kehittynein = Natalia Pitkäkangas

A-pojat:Kehittynein = Rasmus Mäkinen

 

Joukkuepelaajat kaudella 2018-2019

D2/06- pojat sininen: Joukkuepelaaja= Konsta Hult

D2/06- pojat valkoinen: Joukkuepelaaja= Nico Tikkala

D2/06- pojat punainen: Joukkuepelaaja= Atte Arvela

D1/ 05- pojat: Joukkuepelaaja= Paavo Karttunen

D-tytöt: Joukkuepelaaja= Paula Pirhonen

C2/ 04-05 – pojat: Joukkuepelaaja = Julius Woivalin

C2/ 04-pojat: Joukkuepelaaja = Patrik Järvinen

C-tytöt: Joukkuepelaaja = Julia Saarinen

C1/ 03-pojat: Joukkuepelaaja = Tomas Nyström

B-tytöt: Joukkuepelaaja = Vilma Karttunen

B-pojat: Joukkuepelaaja = Daniel Levola

A-tytöt: Joukkuepelaaja = Riikka Valkamo

A-pojat:Joukkuepelaaja = Miska Pöysäri

 

Talentit pelaaat kaudella 2018-2019

D2/06- pojat sininen: Talent= Tomi Rothovius

D2/06- pojat valkoinen:Talent=  Niklas Taskinen

D2/06- pojat punainen: Talent= Joonas Moisio

D1/ 05- pojat: Talent= Eemeli Aho

D-tytöt: Talent= Maisa Mustalahti

C2/ 04-05 – pojat: Talent = Jonne Rantanen

C2/ 04-pojat: Talent = Vilho Helin

C-tytöt: Talent = Tanja Parviainen

C1/ 03-pojat: Talent = Veeti Peltoniemi

B-tytöt: Talent = Alma Laitila

B-pojat: Talent = Joel Lahtinen

A-tytöt: Talent = Annu Selinummi

A-pojat:Talent = Alpo Laitila

SM-sarja joukkueista palkitaan myös stadium stipendillä pelaaja Stadiumin arvoilla, jotka ovat:

  • Joukkuehenki
  • Intohimo
  • Energia
  • Kehittyminen

 Stadium-stipendin saajat:

C2/ 04-pojat: Stadium-stipendi = Aapo Mustajoki

C-tytöt:Stadium-stipendi = Liisa Kaihua

C1/ 03-pojat:Stadium- stipendi = Viljami Virtanen

B-tytöt: Stadium- stipendi = Eira Paakkunainen

B-pojat: Stadium – stipendi = Otto Kilpi

A-tytöt :Stadium- stipendi = Helmi Hirsimäki

A-pojat:Stadium- stipendi = Pietari Jääskeläinen

 

Vuoden tyttöjuniori: Elsi Kangasharju

Vuoden poikajuniori: Konsta Tykkyläinen

 

Naisten kauden parhaiden palkitseminen:

MAP: Salla Suomela

MVP: Michaela Sponiarova

Miesten kauden parhaiden palkitseminen:

Seals Yleisperustelut pelaaja, joka huomioi fanit, median ja sponsorit: Eemeli Salin

MVP: Joonas Pylsy

 

CLASSIC TV Katso kaikki »
SOME